Použitie našich stránok vám vyhovuje pri ukladaní súborov cookie na vaše zariadenie. Nastavenia môžete zmeniť v prehliadači.

Velká Británíe  Německo  Česká republika   

 

 

Overené našimi zákazníkmi

Boli sme s drevorezbou nadmieru spokojní. Krásne vyrobená. Skláňame klobúk pred majstrom rezbárom. Ďakujeme. S pozdravom Bártovičovci.


Ďakujem za pekné drevené obklady .... sú nádherné !!! Petra
 

dobrá cena, kvalitný tovar, ochota, mínus že majú všetko na zákazku, inak odporúčam. Rado

 

Spoľahlivosť, odporúčam. Roman K.

 

 

              

   

foto galerie

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit


18. 02. 2020

Aké materiály je najvhodnejšie použiť pri rekonštrukcii kúpeľne? Vyberajte starostlivo

Rekonštrukcia kúpeľne nie je žiadna sranda. Až bude výsledok hotový, určite vám urobí veľkú radosť, ale cesta k spokojnosti je často dosť tŕnistá. Aké materiály zvoliť? Oplatí sa priplatiť si alebo staviť na nízku cenu? Akékoľvek rozhodnutie robíte, vždy by na prvom mieste mala figurovať odolnosť proti vlhkosti, vode i znečistenie a tiež ľahká údržba. Akonáhle budú tieto požiadavky spoľahlivo naplnené, je to už na vašich osobných preferenciách aj finančných možnostiach. Našťastie je v súčasnosti ponuka tak široká, že si každý môže vybrať, čo je jeho srdcu najbližší.


Materiály voľte veľmi starostlivo
Viac ako kdekoľvek inde sú materiály v kúpeľni podrobené pôsobeniu radu záťažových faktorov. Voda, vlhkosť, pary, zmeny teplôt i nebezpečenstvo vzniku plesní ... to všetko sa musí vziať do úvahy. Dobrou správou ale je, že nie všetky povrchy v kúpeľni sú namáhané rovnako. Kým okolí sprchovacieho kúta vyžaduje naozaj stopercentne vodeodolný materiál, na stene okolo dverí zase toľko nezáleží. Môžete teda materiály bez obáv kombinovať podľa vášho vkusu.
Tradičným materiálom sú keramické obklady, ktoré sú rokmi preverené a väčšinou plní svoju funkciu bezchybne. Pokiaľ ale nemáte radi nudu, existujú aj iné možnosti. Populárne sú kúpeľňové obkladové panely z dreva, ktorých výber však môže byť limitovaný vašimi finančnými možnosťami aj tým, čo výrobca ponúka, a ako je ten či onen obklad schopný obstáť vo vlhkosti. Moderné úprava dreva síce sľubuje tie isté vlastnosti ako keramické obklady, ale musíte byť pripravení, že aj tu môžu nastať problémy, ktoré sa musia promptne riešiť, aby nedošlo ku skrúteniu dreva alebo vzniku plesní. Všeobecne jednoducho drevo vyžaduje väčšiu starostlivosť a pozornosť ako keramika, ale zase neponúka tak zaujímavé a nápadité riešenia.


• Drevo musí byť špeciálne upravené na použitie v kúpeľni.
• Možný kompromis ponúka keramické obklady s 3D tlačou imitujúcim drevo.
• Kľúčové je kvalita dreva a výroby. Voľte teda len osvedčené výrobcu so skúsenosťami.


Menej obvyklé možnosti

Na stenu sa hodí nielen obklady. Tu možnosti riešenia kúpeľne ani zďaleka nekončí, len sa o nich možno toľko nehovorí. Ďalšia možnosť predstavujú špeciálne upravené omietky v kúpeľni, ktoré sa však obvykle využívajú na menej exponovaných miestach. Najčastejšie sa používa sadrová, vápenná štuková omietka a vápenná pálená štuková omietka, ktoré sa práve hodia do interiérov so zvýšenou vlhkosťou. Na častiach, kde je nutné stenu pravidelne umývať napríklad okolo umývadla a pod. Je vhodné omietku vystriedať s klasickými kachľami alebo napríklad sklom, ktoré vám upratovanie aj údržbu veľmi uľahčí. Odolnosť omietky môžete podporiť aj špeciálnym náterom, ktorý chráni proti prenikaniu vody a vo väčšine prípadov zaisťuje i umývateľnosť povrchov. Hodí sa ale len do dobre vetraných priestorov, pretože zvyšuje riziko vzniku plesní.
nesmrteľná keramika
Keramické obklady vždy hrali a tiež asi vždy budú hrať prím medzi obkladmi. Práve pre ich obľúbenosť je na trhu tak široké množstvo vzorov, farieb, veľkostí i prevedenie, z ktorých je často 

ťažké vybrať. Zvlášť ak nie ste limitovaní financiami môže byť výber skoro nekonečný. Ak máte aspoň trochu jasnú predstavu, pôjde to o dosť lepšie, alebo sa môžete nechať inšpirovať dostupnými katalógy, ktoré väčšinou ponúka aj zaujímavé nápady, ako obklady efektne kombinovať.

• Pri výbere treba najmä zvážiť rozmery a farebnosť priestoru. Tie sú kľúčové najmä pre voľbu farebných kombinácií a tiež formátu obkladu. Ak máte malú kúpeľňu, môžu byť veľkoformátové obklady problém.
• Premyslite aj spôsob využívania priestoru. Jedná sa o kúpeľňu pre každodenné intenzívne využitie, alebo iba na rekreáciu?
• Aké sú vaše požiadavky na údržbu? Niektoré zložité vzory štruktúry sa zle udržujú alebo je na nich znečistenie dosť viditeľné.


Či už zvolíte akokoľvek, najdôležitejšie je, aby ste boli so svojou voľbou naozaj stotožnení. Nenechajte sa vmanipulovať do ničoho, za čím si skutočne nestojíte.

https://www.drdlik.sk/drdlik-wodewa-mozaika