Použitie našich stránok vám vyhovuje pri ukladaní súborov cookie na vaše zariadenie. Nastavenia môžete zmeniť v prehliadači.

Velká Británíe  Německo  Česká republika   

 

 

Overené našimi zákazníkmi

Boli sme s drevorezbou nadmieru spokojní. Krásne vyrobená. Skláňame klobúk pred majstrom rezbárom. Ďakujeme. S pozdravom Bártovičovci.


Ďakujem za pekné drevené obklady .... sú nádherné !!! Petra
 

dobrá cena, kvalitný tovar, ochota, mínus že majú všetko na zákazku, inak odporúčam. Rado

 

Spoľahlivosť, odporúčam. Roman K.

 

 

              

   

foto galerie

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit


15. 10. 2019

Ako na údržbu dreva v kúpeľni? Je to jednoduchšie, než si myslíte

WODEWA MOZAIKAZvažujete zariadiť si kúpeľňu s použitím dreva ako hlavného materiálu? Premýšľate o drevených obkladoch, podlahe, doplnkoch aj nábytku? V prvom rade vám gratulujeme k skvelému a nadčasovému rozhodnutia. Drevené obklady do kúpeľne sa teraz opäť vracia do módy a nie je čomu sa čudovať. Väčšina obyčajných ľudí, dizajnérov, architektov aj staviteľov už pochopila, že drevo je nielen trvanlivé, odolné, ľahko sa s ním pracuje a je dostupné, ale aj skvele vyzerá, nadväzuje dojem tepla a pohody a nikdy nevychádza z módy.


Skôr ako sa pustíte do praktických krokov, je určite dobrým nápadom zistiť si všetky dostupné informácie ohľadom starostlivosti o drevo v kúpeľni. Iste vás milo prekvapíme, keď povedzme, že drevo nevyžaduje žiadnu špecializovanú starostlivosť. Môžete ho čistiť ako každý iný materiál, aj keď ak budete chcieť investovať do kozmetiky špeciálne určené pre drevo, krok vedľa určite neurobíte. Kvalitu a životnosť dreva v kúpeľni ďaleko viac ovplyvňuje už samotný výber dreva, jeho spracovaní, prevedenie a konečne aj inštalácie. Pokiaľ si teda chcete zabezpečiť, že vaše drevené obklady, podlaha či nábytok nebudú predčasne starnúť, začnite tak, že budete nakupovať od osvedčených výrobcov a predajcov, ktorí majú dlhoročnú tradíciu a skúsenosti.
 

 

S výberom obkladov si dajte načas
WODEWA MOZAIKAVoľba drevený obklad je väčšinou jedno z najzložitejších rozhodnutí, ktoré musíte urobiť. Musíte si urobiť jasno v niekoľkých zásadných veciach:
• Budú drevené obklady aj v sprchovacom kúte a okolie umývadla?
• Čo odporúča výrobca drevených obkladových panelov?
• Ako často kúpeľňu využívam?
• Mám dosť informácií o starostlivosti o drevené obklady?


Pokiaľ chcete zvoliť obklady i do namáhaných miest ako je sprchovací kút alebo obloženie vane a umývadlá, buďte pri výbere naozaj obozretní. Súčasné technológie umožňujú aj také riešenie, ale je dobré vedieť, že na tieto účely sa hodí skôr tropické tvrdé drevo, ktoré nemá tak veľkú nasiakavosť. Aj tento druh dreviny musí byť následne odborne spracovaný a ošetrený tak, aby odolal náporu vody, pary, vlhkosti alebo kozmetických produktov. Oplatí sa voliť obklady väčších rozmerov, ktoré nemajú toľko škár. Tie totiž vždy predstavujú miesta, kam môže po neodbornej inštalácii začať zatekať.

 

 

Je údržba náročná?
A ako na údržbu týchto drevené kúpeľňové obkladové panely do kúpeľne? Nie je to nič zložité. Postačí vám obyčajné upratovacie prostriedky, voľte ale čo najmenej chemické produkty, aby nenarušovali povrch obkladov. Na čo si musíte dať pozor sú akékoľvek abrazívne produkty! Teda také, ktoré obsahujú drobné hrubé častice. Tie pomáhajú odstraňovať z povrchov zaschnutú špinu alebo vodný kameň, ale pre drevo sú naozaj nebezpečné! Čas od času je dobré drevu dopriať aj špeciálnu starostlivosť v podobe produktov určených konkrétne na drevo. Sú často na olejovej báze a majú za cieľ zvýrazniť lesk dreva, dodať mu opäť sviežosť a ochrániť ho pred pôsobením vodných vplyvov. S výberom vhodného produktu vám najlepšie poradia v predajni, kde ste drevené obklady kupovali. Rovnaké pravidlá sa dajú aplikovať aj na iné drevené súčasti kúpeľne ako je nábytok, podlaha alebo drobné doplnky.
 

Doplnky, ktoré potešia
WODEWA MOZAIKANejedná sa však len o obklady alebo podlahu, drevo môžete využiť kdekoľvek. Zvážte aj celý rad praktických doplnkov v drevenom prevedení:
• držiaky na kefky a pastu
• zásobník na mydlo
• poličky, zásuvky, vešiaky a ďalšie.

Ak nechcete investovať do celodrevené kúpeľne, môžu práve tieto drobné doplnky poslúžiť na to, že vašu kúpeľňu doladia do prírodných motívov a dodajú jej nádych domáckosti, pohody a odpočinku. Drevo totiž skutočne upokojuje a na ľudskú myseľ pôsobí len pozitívne. A keď sa od vás nevyžaduje ani žiadna špeciálna údržba alebo starostlivosť, nie je dôvod, prečo nedať drevu šancu. Budete milo prekvapení, ako dokáže akýkoľvek priestor premeniť a vylepšiť.

https://www.drdlik.sk/drdlik-wodewa-mozaika