08.10.2019

Plastový šindeľ EUREKO je aktuálne najvariabilnejší strešná krytina. Má rad výhod a použijete ju kdekoľvek

DDS II

Predtým bolo úplne bežné vidieť stavby s drevenou strešnou krytinou. Dnes je tento pohľad ďaleko vzácnejšie a týka sa skôr historických stavieb a budov, ktoré sú pamiatkovo chránené a také prevedenie vyžadujú. Drevo síce stále zostáva jedným z najobľúbenejších stavebných materiálov vôbec, ale čo sa týka strešnej krytiny, čoraz častejšie ho nahrádzajú iné materiály.

Dôvod je prostý. Drevo má síce rad skvelých vlastností a dlho vydrží, ale to všetko len pri správnej, a pomerne náročné údržbe. Tá zahŕňa pravidelné nátery alebo postreky a tiež vždy hrozí väčšie nebezpečenstvo toho, že bude drevo ľahšie podliehať klimatickým vplyvom alebo drevokaznému hmyzu. Takéto nebezpečenstvo u iných materiálov nehrozí, a tak mnoho ľudí celkom logicky volí iné varianty, ktoré väčšinou vychádza i finančne lepšie.

Práve jedným z relatívne nových materiálov, ktorý si však aj za svoj krátky čas na trhu stihol vydobyť pevné miesto medzi inými strešnými krytinami, je plastový šindeľ EUREKO. Jedná sa o konštrukčne veľmi vernú napodobeninu klasického šindle, ktorá však ale vyniká v mnohých oblastiach, kde drevo mierne zaostáva. Bol vyvinutý ako strešná krytina s všestranným využitím, to znamená, že sa jej použitie nemusí obmedzovať len na samotnú strechu. Dá sa využiť aj ako obklad a na každom mieste si plní svoju funkciu perfektne.

Prečo plast?

Plastový šindeľ je vlastne vylepšenou variantou klasického dreveného šindľa, ktorý sa osvedčil po dlhé desaťročia. Pri jeho vývoji sa vychádzalo zo znalostí výroby a pokládky dreveného šindľa, čo bolo premietnuté aj do konštrukcie plastovej šablóny. Na prvý pohľad sú si obaja šindle veľmi podobné, plastový šindeľ je veľmi vernou napodobeninou toho dreveného a strecha pokrytá plastovým šindľom je na nerozoznanie od tej ktoré má drevený šindeľ.

DDS IIŠablóny plastového šindle sa vyrába aj vo všetkých potrebných variantoch k vykrytie nárožia či úžľabia na šikmej sedlovej streche. Prechody sú veľmi plynulé a pokládka je veľmi jednoduchá a intuitívna. Rad ľudí si ju dokonca urobí sama s pomocou komplexného návodu, ale nie je problém nechať prácu na odborníkoch a ušetriť si čas i starosti. Koniec koncov správna pokládka je prvým krokom k úspechu a dlhej životnosti strešnej krytiny.

Ako možno plastový šindeľ využiť?

Použitie plastového šindle vlastne nie je nijako limitované. Vďaka jeho podobnosti s dreveným šindľom ho možno hravo použiť na všetky povrchy a miesta, kam by šiel umiestniť šindeľ drevený. Typicky sa teda jedná hlavne o:

o Strechy rodinných domov

o Strechy chalúp či chát či záhradných domčekov

o Dokonalá podobnosť s dreveným šindľom dokonca presvedčila aj pamiatkarov, ktorí často povolia tento typ šindľa aj na pamiatkovo chránené objekty.

o Hodí sa aj na akékoľvek moderné stavby, a aj obklady fasád a pod.

Plastový šindeľ EUREKO sa vyrába z veľmi odolných plastov, ktoré z veľkej miery pochádzajú z automobilového priemyslu. Mimo to, že je to dobrá voľba pre vašu peňaženku a vašu spokojnosť, plastový šindeľ je aj veľmi ekologická varianta, ktorá sa snaží šetriť životné prostredie a využíva k svojej výrobe materiál, ktorý by inak skončil na skládkach. Tieto veľmi odolné a tvrdé plasty sa potom ďalej zušľachťujú s pomocou farbív a plnív tak, aby výsledný produkt spĺňal všetky očakávania a požiadavky. Tieto postupy plast chráni pred UV žiarením a vplyvmi klimatických podmienok. Životnosť takéhoto materiálu je potom približne 50-70 rokov a my sa nebojíme poskytovať minimálnu záruku až na dobu 30 rokov.

Výhody, ktoré inde nenájdete

Plastový šindeľ sa stáva stále obľúbenejším materiálom pre rôzne typy rekonštrukcií aj nových projektov. Spĺňa náročné očakávania zákazník na jedničku, a pritom je aj veľmi dostupný a väčšina ľudí chtiac nechtiac musí hľadieť na cenu. Oproti dreveným šindľom je jeho cena o poznanie prívetivejšie, a pritom nemusíte robiť žiadne kompromisy ohľadne kvality ani estetického dojmu.

Výhodou je veľmi nízka hmotnosť, dlhá životnosť bez nutnosti údržby, nenasiakavosť aj nepriepustnosť a ďalšie:

o Veľmi dobre odoláva machom, lišajníkom a zásaditým látkam.

o Odoláva všetkým klimatickým podmienkam - aj extrémnym. Osvedčil sa v daždi mrazu, pri krupobití, búrkach alebo aj pri vysokých teplotách.

o Je húževnatý, odolný a pevný.

o Je úplne bezúdržbový, čo je oproti drevenému šindľami veľký rozdiel.

o Skvele imituje prírodné materiály a od drevenej krytiny je prakticky na nerozoznanie.

o Pýši sa dlhou životnosťou a skvelou zárukou 30 rokov.

Nie je teda dôvod nedať plastovému šindľami šancu. Nebudete tohto rozhodnutia určite ľutovať. Či už sa jedná o rekonštrukciu alebo pokrývku úplne nové strechy, pri obojím vám bude plastové krytina EUREKO tým najlepším parťákom. Radi vám poradíme, ako postupovať u vášho konkrétneho projektu, ako zvoliť tú najlepšiu možnosť aj ako zariadiť, aby vám strešná krytina vydržala veľmi dlho.

https://www.drdlik.sk/plastova-krytina-eureko

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Čo takto zľava 3 % na Váš budúci nákup?
Novinky Vám pošlem maximálne 1 x mesačne a žiadny spam. Sľubujem! Prihláste sa, aby ste mali prehľad o najnovších ponukách.

wodewa drevené obklady na stenu drdlik

drdlik

Staňte sa naším fanúšikom  instagram drdlik

Sledujte nás na Instagramu a pochváľte sa !  #instagramdrdlik

fotogalerie dřevěné obklady na zeď drdlik

   Trvalá udržateľnosť

             drdlik                                      

Informačná povinnosť  ¦  Ochrana osobných údajov ¦  Právo na odstúpenie od zmluvy ¦  Všeobecné obchodné podmienky ¦  Mapa stránek

Copyright © DRDLIK.sk 2015 - 2021. Všetky práva vyhradené.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

TO JSME MY

Drdlík šindelárna- výroba šindle, drevených obkladov na stenu, plastový Šindel EUREKO

Kontakty
Logo
Martin Drdlík
(Po-Pá 7:00-14:00)
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.
Copyright © DRDLIK.sk 2015 - 2021. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk