Použitie našich stránok vám vyhovuje pri ukladaní súborov cookie na vaše zariadenie. Nastavenia môžete zmeniť v prehliadači.

Velká Británíe  Německo  Česká republika   

 

 

Overené našimi zákazníkmi

Boli sme s drevorezbou nadmieru spokojní. Krásne vyrobená. Skláňame klobúk pred majstrom rezbárom. Ďakujeme. S pozdravom Bártovičovci.


Ďakujem za pekné drevené obklady .... sú nádherné !!! Petra
 

dobrá cena, kvalitný tovar, ochota, mínus že majú všetko na zákazku, inak odporúčam. Rado

 

Spoľahlivosť, odporúčam. Roman K.

 

 

              

   

foto galerie

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit


05. 11. 2019

Plastový šindeľ je tu s nami už takmer 20 rokov a stále rastie jeho obľuba

Ak sa v dohľadnej dobe chystáte stavať alebo rekonštruovať váš dom, chalupu alebo chatu, iste budete musieť premýšľať aj nad tým, čo sa strechou. Iste to bude jedna z najnákladnejších a najnáročnejších investícií. Veď mať dobrú a spoľahlivú strechu nad hlavou je vôbec to najdôležitejšie. Existuje mnoho variantov, z ktorých môžete vyberať. Strešných krytín je celý rad a každá má určite svoje výhody a nevýhody. V poslednej dobe ale stále viac a viac zákazníkov zisťuje, že jedna strešná krytina predsa len trochu vyniká. Jedná sa o plastovú strešnú krytinu EUREKO DDS II, ktorú vyrába pán Josef Drdlík z Hlinska v Čechách.


Ako to všetko začalo
Ako už bolo povedané, otcom myšlienky, a aj celej realizácie je pán Drdlík, ktorý sa výrobe šindľov venuje prakticky celý svoj život. Toto remeslo sa v ich rodine odovzdáva z generácie na generáciu a je vidieť, že to pre rodinu Drdlíků nie je len práca, ale predovšetkým srdcová záležitosť. Pán Drdlík využil svojich znalostí výroby a pokládky dreveného šindľa k vývoju a konštrukcii šindle z plastu. Vznikla tak veľmi vierohodná replika, vrátane všetkých doplnkov pre úžľabia nárožia a hrebene striech.
Tento plastový šindeľ sa vyrába z veľmi odolných plastov, ktoré sú väčšinou z automobilového priemyslu. Táto metóda výroby teda minimálne zaťažuje životné prostredie a vlastne mu aj pomáha, pretože dáva druhý život plastom, ktoré by inak skončili na skládke. Tieto veľmi tvrdé plasty potom prechádza zložitým procesom ďalšieho zušľachťovania pomocou farbív a plnív. Cieľom je dosiahnuť, aby bol výsledný materiál odolný voči UV žiareniu aj rôznym extrémnym klimatickým podmienkam. Takýto výrobok sa potom môže pýšiť veľmi dlhou životnosťou v rozsahu 50-70 rokov.


Prečo dať prednosť plastu
Plastový šindeľ EUREKO je vernou kópiou klasického dreveného šindľa. Bol vyvinutý tak, aby poskytoval dobrú alternatívu k drevenému šindľami, ktorý je pre rádu ľudí nedostupný. Drevený šindeľ je totiž nielen mnohonásobne drahšie variantom, ale tiež vyžaduje náročnú údržbu. Len tak sa dá garantovať, že bude skutočne plniť svoj účel a vydrží deklarovanú dobu. Drevo rozhodne stále patrí k výborným materiálom pre pokrývku striech, ale pre bežné použitie na domy či chaty je až príliš drahý a prácny na následnú starostlivosť.


Oproti tomu plastový šindeľ EUREKO je prakticky bezúdržbový. Aj napriek tomu si ale zachováva dlhú životnosť a poskytujeme naň minimálnu záruku 30 rokov! Medzi jeho ďalšie nepopierateľné výhody patrí:
o Veľmi dobre odoláva všetkým klimatickým podmienkam. Problémom nie je dážď, mráz, ani silný žiar slnka alebo krupobitie.
o Nie je náchylný na tvorbu lišajníkov a machov, preto ho nie je potrebné prakticky vôbec udržiavať.
o Je veľmi tvrdý a odolný, nedá sa zošliapnuť.
o Skvele imituje prírodné materiály a strecha z plastu je na prvý pohľad identická so strechou pokrytou dreveným šindľom.
o Má nízku hmotnosť a pokládka je veľmi jednoduchá. Vo väčšine prípadov ju zvládnete aj sami.


Tento výrobok je veľmi obľúbenou strešnou krytinou, ktorá sa využíva veľmi všestranne. Zďaleka nie je možné jej použitie obmedziť iba na strechu. Využíva sa aj ako obklad, predovšetkým ako dodatočné zateplenie. Typicky ho však nájdete ako strešnú krytinu rodinných domov, chát a chalúp, ale tiež treba záhradných prístreškov alebo na zhotovenie soklových obkladov.
Plastový šindeľ je veľmi variabilné. Vďaka šablónam pre úžľabia a nárožia možno pokrývať aj tie najrozmanitejšie plochy a výsledok je vždy perfektný. Pre zhotovenie nároží sa používa kónický šindeľ EUREKO DDN II, pre úžľabia EUREKO DDU II. K dispozícii sú tri rôzne druhy šablón, ktorým možno pokryť prakticky akýkoľvek povrch striech. Konkrétne technické špecifikácie sú vždy rozhodujúce a my vám vždy radi poradíme, ako postupovať a či je plastový šindeľ vhodnou strešnou krytinou aj pre vás zámer.


Nebojte sa plastu
Rad zákazníkov je stále voči plastu trochu nedôverčivá a pýta sa, či plast skutočne dokáže odolať všetkým klimatickým podmienkam. Odpoveď je jednoduchá, plastový šindeľ je odskúšané a testovaný v rade náročných záťažových situáciách a vždy obstál na jednotku. Technológia výroby natoľko pokročila, že dokážeme vyrobiť kvalitný strešnú krytinu aj z plastu a jej vlastnosti sú rovnakom ak nie lepší než u iných krytín.


Netreba mať obavu ani ohľadom estetického dojmu z plastu. Tieto šablón sú vyrábané tak, že na prvý pohľad veľmi verne imitujú drevo. Pri pohľade z krajiny len ťažko rozoznáte, či sa jedná o klasický drevený šindeľ alebo o plastovú krytinu. Preto sa v posledných rokoch EUREKO DDS ujalo aj u niekoľkých pamiatkovo chránených objektov, kedy aj prísne oko pamiatkara uznalo, že plastová krytina imituje tradičné drevený šindeľ naozaj ukážkovo. Preto sa jej nebojte ani vy a dajte šancu tejto modernej krytine, ktorá vás nesklame!

https://www.drdlik.sk/plastova-krytina-eureko