Powered by Smartsupp

Jeden z našich zákazníkov nám zaslal dve fotografie porovnávajúce farbu dreveného a plastového šindľa v čiernej a hnedej farbe . Pýtal sa tiež na dostupnosť týchto produktov. Pri hnedej farbe sa nám stáva, že nemáme, pretože po hnedom šindli nie je taký dopyt alebo nie je vstupná surovina .

Mnoho našich zákazníkov by rado hnedý šindeľ EUREKO , pretože je to prirodzenejší odtieň. Avšak, hnedá farba je výrazne tmavá (podobná farbe horkej čokolády), čo spôsobuje, že rozdiel medzi hnedou a čiernou farbou šindle je takmer neznateľný. Hnedý odtieň na krytine vynikne skutočne len za slnečného počasia , za oblačna pôsobí skôr čierno. Plastový šindeľ v hnedej farbe je bohužiaľ o približne 10% drahší a vzhľadom na malý rozdiel medzi hnedou a čiernou farbou si väčšina našich zákazníkov vyberá čierny šindeľ .


Podľa môjho názoru môžu byť fotografie mierne skreslené, pretože drevený šindeľ je na nich silne osvietený slnkom, čo ho robí svetlejším - vyzerá ako hnedý. Všeobecne platí, že drevený šindeľ , rovnako ako ostatné drevo, postupom času tmavne a nadobúda strieborno-čierne farby.

 

TIP: Zaujímavým riešením môže byť kombinácia čierneho a hnedého šindľa v pomere 1:2 . Je dôležité túto zmes dôkladne premiešať, aby výsledná strecha mala čo najviac odtieňov a nedochádzalo k vytváraniu pruhov čisto hnedého, či čierneho šindľa.

 

Posúďte sami, vždy záleží na tom, čo sa vám páči.

EUREKO DDS 2, hnedý miešaný s čiernym

Ako môžete vidieť na fotke, vyzerá melírový šindeľ DDS 1 , veľmi nádherne. Bohužiaľ vzhľadom na komplikované výrobné procesy sa výroba ukončila v roku 2005 . Melírová (žíhaná) technika, je postup, kedy sa aplikuje viac farieb na dosiahnutie špeciálneho efektu .

 

Ukážka čierneho šindľa s hnedým šindľom

EUREKO DDS 2, hnedý a čierny šindeľ vedľa seba 

hnedý a čierny šindeľ EUREKO DDS 2 vedľa seba

 

Ďalšie fotky, kde je plastový šindeľ čierny miešaný s hnedým v pomere 1:2

EUREKO DDS 2, hnedý a čierny šindeľ na streche

EUREKO DDS 2, hnedý a čierny šindeľ vedľa seba

EUREKO DDS 2, hnedý a čierny šindeľ, miešaný

EUREKO DDS 2, hnedý a čierny šindeľ namiešaný

Teraz je to už iba na vašom rozhodnutí, či si zvolíte čiernu alebo hnedú farbu pre plastový šindeľ EUREKO DDS 2.  

 

Váš tím Drdlíkrodinná firma s tradíciou od roku 1989!
Aby vám nič neuniklo, sledujte nás na sociálnych sieťach – sme na Facebooku, Instagrame aj na YouTube.

Plastový šindeľ EUREKO DDS II - Cenník plastový šindeľ EUREKO - Kalkulácia strechy ZADARMO - Školenia - Montážny návod pre krytinu EUREKO DDS II - Kontakt

Zdieľajte a získajte odmenu

Nakúpili ste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začnite nás sledovať na instagrame a pochváľte sa vašou realizáciou s hashtagem #instagramdrdlik. Získate od nás odmenu!