Powered by Smartsupp

Viete, aký je rozdiel medzi dreveným a plastovým šindľom? Platový šindeľ a drevený šindeľ sú oba materiály používané na krytie striech, ale existuje niekoľko rozdielov medzi nimi. Tu je niekoľko hlavných rozdielov:

Materiál: Platový šindeľ je vyrobený z triedeného recyklovaného plastu. Naopak drevený šindeľ je vyrobený z dreva, často z dreva smreka alebo smrekovca.
Vzhľad: Platový šindeľ sa snaží verne imitovať drevenie, hlavne povrchom.
Trvanlivosť: Platový šindeľ je obvykle odolnejší voči poveternostným vplyvom a extrémnym podmienkam, ako je dážď, sneh, vietor a UV žiarenie. Má dlhšiu životnosť a vyžaduje menej údržby ako drevený šindeľ. Drevený šindeľ vyžaduje pravidelnú údržbu, impregnáciu a opätovné nátery, aby sa zachovala jeho trvanlivosť.
Náklady: Platový šindeľ obvykle stojí menej ako drevený šindeľ, ale všeobecne platový šindeľ býva cenovo dostupnejší.
Inštalácia: Platový šindeľ je často jednoduchšie a rýchlejšie nainštalovať ako drevený šindeľ. Kvôli svojej ľahkej váhe a jednoduchému systému upevnenia je inštalácia platového šindľa obvykle jednoduchšia. Na druhú stranu, inštalácia dreveného šindle môže byť náročnejšie a vyžadovať viac času a odborných znalostí.

Je dôležité si uvedomiť, že pri výbere šindle pre vašu strechu by ste mali zvážiť rôzne faktory, vrátane klimatických podmienok, požadovaného vzhľadu, životnosti a vášho rozpočtu. Mali by ste tiež zvážiť miestne stavebné predpisy.

rozdiel medzi dreveným a plastovým šindľom?


V ponuke Drdlik- strešné krytiny si určite vyberiete.

Váš tím Drdlík – rodinná firma s tradíciou od roku 1989!

Zdieľajte a získajte odmenu

Nakúpili ste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začnite nás sledovať na instagrame a pochváľte sa vašou realizáciou s hashtagem #instagramdrdlik. Získate od nás odmenu!