Powered by Smartsupp

Inovácie v stavebníctve neustále prinášajú nové materiály a technológie, ktoré menia spôsob, akým staviame a renovujeme budovy. V roku 2000 došlo v malej dedine Mezný u Chýšek k zaujímavej udalosti - bola tu realizovaná prvá strecha pokrytá plastovým šindľom. Vtedy ešte jednodrážkový systém tohto novátorského materiálu sa postupne začal uplatňovať ako moderná a trvanlivá voľba pre strešné krytiny.

 
Napriek tomu, že fotografie pochádzajú z doby, kedy sa ešte fotilo na kinofilm a museli byť následne skenované, zaujmú nás ako spomienka na začiatok éry plastového šindľa. Táto inovatívna strešná krytina ponúkala mnoho výhod oproti tradičným materiálom, ako je asfaltový šindeľ alebo skutočný drevený šindeľ. Stavbári a majitelia domov boli nadšení možnosťami, ktoré plastový šindeľ ponúkal, vrátane jeho trvanlivosti, odolnosti voči poveternostným vplyvom a jednoduchej inštalácii.

 
Realizácia v Medznom pri Chýškách:
Prvá strecha pokrytá plastovým šindľom v Medznom pri Chýškách bola dokončená v roku 2000 na dome pána Pazderu. Tento dom sa stal pilotným projektom, ktorý predviedol nové možnosti a výhody plastového šindľa.

 
Na fotografiách je vidieť proces inštalácie jednodrážkového plastového šindľa na streche. Dom pána Pazdery bol vybavený šindľom, ktorý zaisťoval moderný a esteticky príjemný vzhľad. Plastový šindeľ sa ľahko prispôsobuje rôznym tvarom striech a jeho ľahkosť uľahčuje prácu pri inštalácii.

 
Vývoj plastového šindľa:
Prvá strecha z plastového šindľa v Medznom pri Chýškách ukázala potenciál tohto nového materiálu. Postupom času sa technológia plastového šindľa ďalej vyvíjala a zdokonaľovala. V súčasnosti existuje: dvoj drážkový systém, vylepšené rebrovanie pre pevnejšiu stabilitu, vylepšené povrchy, to všetko ponúkajú ešte vyššiu trvanlivosť, odolnosť a estetiku.
Vďaka svojmu materiálu a konštrukcii je plastový šindeľ odolný voči vplyvom počasia. Tento materiál nevyžaduje zložitú údržbu a má dlhú životnosť . Plastový šindeľ sa stal populárnou voľbou pre mnoho stavebníkov a renovátorov, ktorí chcú mať na svojich domoch trvanlivú, funkčnú a esteticky príťažlivú strešnú krytinu.


V ponuke Drdlik- strešné krytiny si určite vyberiete.

Váš tím Drdlík – rodinná firma s tradíciou od roku 1989!

Zdieľajte a získajte odmenu

Nakúpili ste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začnite nás sledovať na instagrame a pochváľte sa vašou realizáciou s hashtagem #instagramdrdlik. Získate od nás odmenu!