Powered by Smartsupp

Máte radi netradičné riešenia, ktoré zaujmú svojím vzhľadom, kvalitou i príbehom?

Hľadáte výrobky, ktoré majú tradíciu, štýl a charizma? Ak práve rekonštruujete strechu alebo sa len obzeráte po niečom, čo by vášmu bývanie alebo chalupe dodalo na nevšedným vzhľadu a zároveň by bolo praktické, potom už ďalej hľadať nemusíte. Možno ste už počuli o drevených dlabaných žľaboch? Ak nie, je tento článok určený práve vám.

 dřevěná žlab

 

Výroba dreveného žľabu?

Jedná sa o drevený odkvap, ktorý je vydlabaný priamo z kmeňa stromu. Skvele sa hodí najmä k šindľovými strechám, sú vhodné pre historické objekty, používajú sa ako štýlový architektonický prvok pri nových zrubových stavieb, zrubových stavieb, ale jeho použitie zďaleka nie je obmedzené len týmto smerom. Vyrába sa zo smrekovej guľatiny, ktorá je vyťažené bez miazgy a za novu. Až potom sa zbaví vetiev, odkorní a ručne vydlabe. Takýto odkvap sa potom vyznačuje tým, že sa nekrúti, nepraská a odoláva drevokaznému hmyzu. Má tiež dlhú životnosť a dobre vzdoruje aj vplyvom počasia a rozmarom prírody.

Špecifikácie:

  • Smreková guľatina
  • Dĺžka 2 - 6 m
  • Impregnácia máčaním v Bochemitu QB Profi
  • 2x náter Karbolineum Extra
  • Vnútro žľabu natretý Gumo asfaltom
  • Cena za bežný meter

 

dřevěná žlab

 

Prečo je výnimočný?

Drevený dlabanie žľab je výnimočný v mnohých ohľadoch. Už len z opisu jeho výroby tušíte, že je potrebné dodržať presne daný postup, ktorý trvá vyše pol roka. Výroba je teda časovo náročná, ale čakať sa oplatí. Takto vytvorený odkvap má vlastnosti, ktoré môžu iné odkvapy len ťažko ponúknuť.

 

  • dlhá životnosť
  • skvelý pomer ceny a kvality
  • netradičné prvok stavby, ktorý má navyše aj zaujímavý príbeh výroby
  • odolnosť voči počasiu, prírodným vplyvom, krútenie dreva i hmyzu

 

Iste si dokážete predstaviť, že mať na svojom stavení takýto prírodný prvok s tradíciou a príbehom je niečo výnimočné. Možno sa v dnešnej dobe častejšie vsádza na moderné materiály a postupy, ale tradícia odovzdávaná z generácie na generáciu ponúka niečo, čo moderné metódy nevie. Sú to predovšetkým rokmi osvedčená kvalita, výdrž a odolnosť. Spoľahnúť sa na drevo je určite dobrým krokom. Zaručíte si tým ten najlepší materiál, ktorý je navyše v súlade so všeobecnými požiadavkami na udržateľný rozvoj a ekológiu.

 

Na koho sa obrátiť?

Ak vás tieto charakteristiky zaujali, možno si kladiete otázku, na koho sa obrátiť, ak by ste taký drevený dlabanie odkvap chceli. Na internete určite nájdete veľa výrobcov, ale u tohto výrobku je predovšetkým dôležitá kvalita, tradícia a zodpovedný prístup. To vám môže ponúknuť naša firma Drdlík. Tomuto remeslu sa venujeme takmer 30 rokov. Dôraz kladieme na dodržiavanie tradičných remeselných postupov, použitie tuzemských surovín, ručnú prácu a tiež na svoj elán a nadšenie. Nebojte sa nás osloviť so svojou predstavou a mi vám ju iste pomôžeme uviesť do života a priviesť k dokonalosti.

 

dřevěná žlab

 

dřevěná okap

 

Neváhajte nás kontaktovať a opýtajte sa na čokoľvek na telefónnom čísle: +420 608 87 28 27 alebo na e-mailovej adrese: info@strecha-je-hra.cz, kde vám veľmi radi odpovieme na Vaše otázky.

Ďakujeme za Vašu priazeň, Váš tím Drdlík.

Zdieľajte a získajte odmenu

Nakúpili ste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začnite nás sledovať na instagrame a pochváľte sa vašou realizáciou s hashtagem #instagramdrdlik. Získate od nás odmenu!