Powered by Smartsupp

Lamelové steny

Více na www.drdlik.cz

Moderné a štýlové interiéry sú ako stvorené na aplikovanie nadčasových a zároveň prírodných doplnkov . Jedným z nich sú lamelové steny. Typ dreveného obkladu , ktorý je ideálny pre domáce, ale aj komerčné využitie. Interiérový prvok plniaci hneď dve úlohy naraz. Tento drevený obklad podľa formátu vyzerá dobre a ešte ponúka praktické upotrebenie. Ak tiahnete k  obkladovým panelom z dreva, potom sú lamelové steny takou prepracovanou nadstavbou. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása a pri lamelových paneloch to platí dvojnásobne. Podľa miestnosti môžete využiť tieto prírodné prvky v ľubovoľnom prevedení, či už ide o tvar, veľkosť a farebné podanie. Aplikujte do svojho interiéru klasické lamelové panely, ktoré budú zárukou nadčasovosti, vzdušnosti a originality . Moderné obklady podľa druhu dreva zladíte so súčasnými bytovými prvkami alebo z nich naopak urobíte neprehliadnuteľnú a dominantnú časť bývania. Nutné spomenúť, že do tohto segmentu drevených obkladov spadajú aj akustické obklady .

Více informací
Specialistka
Katarína Vám rada poradí
Pondelok až piatok od 7:00 - 15:00 hodín
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Zobraziť filtre

Lamelové steny

Moderné a štýlové interiéry sú ako stvorené na aplikovanie nadčasových a zároveň prírodných doplnkov . Jedným z nich sú lamelové steny. Typ dreveného obkladu , ktorý je ideálny pre domáce, ale aj komerčné využitie. Interiérový prvok plniaci hneď dve úlohy naraz. Tento drevený obklad podľa formátu vyzerá dobre a ešte ponúka praktické upotrebenie.

Ak tiahnete k  obkladovým panelom z dreva, potom sú lamelové steny takou prepracovanou nadstavbou. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása a pri lamelových paneloch to platí dvojnásobne. Podľa miestnosti môžete využiť tieto prírodné prvky v ľubovoľnom prevedení, či už ide o tvar, veľkosť a farebné podanie .

Aplikujte do svojho interiéru klasické lamelové panely, ktoré budú zárukou nadčasovosti, vzdušnosti a originality . Moderné obklady podľa druhu dreva zladíte so súčasnými bytovými prvkami alebo z nich naopak urobíte neprehliadnuteľnú a dominantnú časť bývania. Nutné spomenúť, že do tohto segmentu drevených obkladov spadajú aj akustické obklady .

 

Delenie lamelových stien

Keď sa povie pojem lamelová stena, môžete si predstaviť všeličo. Základom takej konštrukcie, prípadne dreveného obkladu je lamela zhotovená z konkrétneho dreva opatrená povrchovou úpravou . Lamely ako také ponúkajú pestré možnosti využitia, z čoho plynie aj delenie týchto produktov.

  • Lamelové panely
  • Akustické panely
  • Lamelové priečky

Obvykle sa jedná o veľkoformátové obklady podľa odtieňa ponúkajúce maximálnu variabilitu. Masívne drevené prvky, ktoré sú okrem iného chránené 3D finish fóliou . Flexibilita lamelových stien je predpokladom toho, že po tomto drevenom obklade s nadšením siahajú architekti a dizajnéri.

 

Lamelové panely

Tieto panely predstavujú v podstate obkladové panely tvorené z lamiel. Na stene z nich môžete vyskladať tvary, ktoré sú pre vaše oko najpriaznivejšie. Vyberať si môžete z veľkosti lamiel, čo dokazujú jednotlivé produkty typu lamely MIKRO , lamely ÚZKE alebo lamely ŠIROKÉ . Moderné poňatie obkladu môže skončiť na ľubovoľnej stene.

 

Akustické panely

Ďalšiu odnož lamelových stien tvoria akustické panely . O niečo viac prepracovanejšie lamelové panely , ktorých názov je celkom jasne vypovedajúci. Drevený obklad v tomto prevedení okrem estetickej funkcie využijete aj na odhlučnenie daných priestorov. Akustické panely môžu mať čierny, ale aj šedý akustický podklad .

 

Lamelové priečky

Lamelové deliace priečky prezentujú voľne stojaci dekoratívny prvok. S pomocou nich budete schopní vytvoriť oddelené zóny v interiéri . Vkusné, nápadité, a predovšetkým moderné rozdelenie priestorov, ktoré sa spájajú s jednoduchou realizáciou. V tomto smere vám prídu vhod lišty medzi lamely , ale aj soklové lišty na dotvorenie celku.

 

Výhody lamelových stien

Lamelové steny podľa formátu prinášajú majiteľom rad benefitov, nech už sa jedná o akúkoľvek z vyššie popisovaných variantov. V prvom rade je to funkčný vzhľad, ktorý zútulní ľubovoľné priestory . Lamelové panely si vás získajú svojou jednoduchou inštaláciou, radom farebných variantov a kompletnou finálnou podobou povrchu. Lamelové steny je možné navyše ľahko zakrátiť a prispôsobiť danému priestoru. Skrátka, spojenie nadčasovosti, útulnosti a praktickosti v jeden celok.

 

Použitie lamelových stien

Stačí sa zahľadieť na lamelové panely, lamelové deliace priečky alebo akustické panely a každému bude asi hneď jasné, kam by tento dekoratívny drevený obklad použil. Lamelové steny pochopiteľne nemusia len oddeľovať vybrané priestory, akými sú napríklad kuchyňa a jedáleň, poprípade obývacia izba. Použiteľnosť je oveľa širšia.

  • Lamelové steny za televíziou
  • Utvorenie vešiakových stien na chodbe
  • Lamelový obklad v spálni

Jednotlivé kusy lamiel sú upotrebiteľné aj v kanceláriách, kde pôsobia noblesným a luxusným dojmom. Nejako takto môže vyzerať bytová dekorácia v podaní dreva , ktorá vsádza na funkčnosť a maximálnu originalitu.

 

IBA U NÁS: Možnosť narezania lamelových stien na mieru !!

 

Lamelové steny sú moderný interiérový prvok, ktorý sa skvele vyníma v domácnostiach aj komerčných priestoroch. Lamely nielen dobre vyzerajú, ale často plnia aj praktickú funkciu – pomáhajú miestnosť odhlučniť, alebo ju opticky rozdelia na viac častí.

Lamelové steny môžu mať podobu veľkoformátového dreveného obkladu , lamelových alebo akustických panelov . Špeciálnu položku potom tvoria samostatne stojace lamelové priečky .

Klasické lamelové steny dodávame v niekoľkých rozmeroch (šírka x hĺbka x dĺžka):

  • široké lamely (30 x 40 x 2750 mm)
  • úzke lamely (30 x 18 x 2750 mm)

Tento typ obloženia obvykle zakrýva celú výšku steny – lamely však môžete ľahko skrátiť podľa vlastnej potreby.

Lamelové frézované panely majú podobu klasického obkladu, ktorý si na stene poskladáte do požadovaného tvaru. 

Akustické panely idú ešte o krok ďalej - a miestnosť navyše odhluční.

Lamelové priečky potom slúžia na rozdelenie priestoru na niekoľko častí. Okrem toho sa hodí aj ako vkusná dekorácia.

Dekoratívne lamelové panely pre celoplošný obklad 

  • Lamely MIKRO (120 x 18 x 2750 mm) 
  • Lamely MINI (123 x 16 x 2750 mm) - dekoratívny lamelový panel s pero drážkou, bez viditeľných škár medzi panelmi

Váhate, ktorý produkt zvoliť? Prečítajte si, ako si vybrať lamelovú priečku alebo skonzultujte svoj projekt s  našimi poradcami .

 

Viac informácií o skrátení lamelových panelov na požadovanú dĺžku nájdete tu

Zpět nahoru
obklad WWD MasK

Radca pre jednoduchší výber drevených obkladov

Vyberajte srdcom obklad sa Vám musí predovšetkým páčiť. To je základ.

Montážne návody lamelových stien prehľadne a na jednom mieste

Montážne návody lamelových stien prehľadne a na jednom mieste

Moderné dekoratívne lamelové steny - montážne videá

Novinka v našej ponuke - Lamelové obklady

Novinka v našej ponuke - Lamelové obklady

Do našej ponuky drevených obkladov sme pridali trendy lamelové obkady.

Zdieľajte a získajte odmenu

Nakúpili ste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začnite nás sledovať na instagrame a pochváľte sa vašou realizáciou s hashtagem #instagramdrdlik. Získate od nás odmenu!