Použitie našich stránok vám vyhovuje pri ukladaní súborov cookie na vaše zariadenie. Nastavenia môžete zmeniť v prehliadači.


NÁŠ PRÍBEH
Náš príbeh

drdlík náš příběh

 

 

Svoje sny si plníme tým, že Vaše sny premieňame v skutočnosť.


S úctou k prírode a k úžitku ľudí tvoríme drevené šindleštiepané obklady a drevený záhradný sortiment. Pri remeselnej práci nás sprevádza láska k drevu, ktorá sa premieta v každom výslednom výrobku, či už je to drevený altán alebo kvetináč na bylinky.

  • Dodržiavame tradičné remeselné postupy.
  • Každý výrobok prechádza našimi rukami.
  • Vyrábame z miestnych surovín v tuzemsku.
  • Ctíme prírodu a sme k nej ohľaduplní.
  • Za každým produktom si stojíme.


Šindelárská rodina

Šindelárska tradícia rodiny Drdlíkových sa zrodila v roku 1990, kedy Josef Drdlík, otec Martina Drdlíka, založil v obci Sobíňov u Chotěboře šindlárovňu. Návrat k poctivému remeslu bol správnym rozhodnutím a ďalší rast na seba nenechal dlho čakať. Remeslo prešlo z otca na syna. Martin Drdlík dnes rozvíja rodinnú firmu, ktorá drevený šindeľ nielen vyrába, ale tiež aj montuje po celej Českej republike.

Šindelárna Drdlík
Drevené výrobky skrášľujú záhrady

Vedľa šindľa firma spracováva aj drevený štiepaný obklad do interiéru. Sortiment sa rozrástol aj o ďalšie drevené výrobky: altánky, pergoly, prístrešky na drevo, psie búdy, kadibudky, záhradný nábytok, detské preliezačky, drevené kvetináče a ďalšie doplnky, ktoré utvárajú záhradný svet k dokonalosti. V každom drevenom výrobku, ktorý je tvorený s radosťou, sa premieta láska k drevu.


Vízia modernej drevovýroby

Záhrady sa dnes znovu prebúdzajú, aby sme si v nich vytvorili svoj malý raj, kde budeme odpočívať a naberať sily, bez toho, aby nás rušil okolitý svet. Stačí malý drevený kvetináč osadiť pelargóniami a naša záhrada dostane hneď nový ráz. Firma Drdlík je pyšná na to, že pomáha svojimi poctivými drevenými výrobkami vytvárať podobné oázy pokoja.

Nová výstavná a predajná plocha

Aby firma Drdlík svojim zákazníkom ukázala všetky svoje drevené produkty v reálnom svete, rozrastá sa medzi rokmi 2016 až 2020 o predajňu a výstavnú plochu s dreveným sortimentom pre dom a záhradu. Každý zákazník si tu môže výrobky pohodlne prezrieť a vyskúšať, a to vrátane možnosti použitia. Súčasťou týchto priestorov budú kvety, živé ploty, kríky, záhony s bylinkami a zeleninou, ovocné stromy, kamene aj drevené sochy a ďalšie doplnky.

Plánujeme rásť

Rozširovanie a modernizácia spoločnosti je naším veľkým cieľom, rovnako ako spokojnosť zákazníkov, bez ktorých nášmu snaženiu chýba zmysel. Pre ďalšie roky plánujeme zakladanie nových pobočiek v Českej republike, na Slovensku a v ďalších krajinách Európskej únie. Rozširujeme tiež spoluprácu s ďalšími partnermi.

Kde a ako drevené výrobky tvoríme

Zázemie drevovýroby Drdlík sa rozkladá na 6 000 metroch štvorcových v obci Sobíňov. Zrekonštruovali sme bývalý kravín, ktorý sme pretvorili vo výrobňu - dielňu, ktorá zaberá 2 000 metrov štvorcových a okrem iného je vybavená mini mrežami. Skladovacie vonkajšie priestory nám poskytujú 1 500 metrov štvorcových. Pre doručenie drevených výrobkov slúži vlastná autodoprava. K výrobe drevených produktov používame len kvalitné drevoobrábacie stroje vyrobené v Českej republike, ktoré zaisťujú vysokú kvalitu finálneho výrobku. Aj napriek všetky moderné technológie ale prevažuje tradičná a ručná výroba.

Neprestávame snívať

Sme tak trochu snílkovia. Máme svoju víziu, za ktorou kráčame každý deň. Plníme vaše sny, a tým si plníme aj tie svoje. Snívame o tom, že každá záhrada bude nádherným miestom, kde ľudia budú odpočívať a deti sa hrať, kde sa stretnú priatelia aj rodina v úplnej pohode a pokoji. Miestom, ktoré si získa srdce každého, kto tu - hoci len na chvíľu - zasadne. Veríme, že každé zákutie, nech je temné alebo naopak príliš preslnené, je možné premeniť na oázu pokoja, lásky a mieru. Prajeme si, aby práve naše výrobky boli pri premene vašej záhrady tým pravým kúzelníkom.

Výroba s ohľadom na životné prostredie

Pracujeme s drevom, a preto máme blízko k prírode. Chránime ju spoločne s vami. Záleží nám na životnom prostredí, preto pre naše výrobky používame iba miestne suroviny, ktoré pochádzajú z udržateľného lesného hospodárstva. Nevyrábame z tropických drevín z drancovaných pralesov alebo z lacného materiálu z Číny a juhovýchodnej Ázie. Zakúpením našich výrobkov tak aj Vy prispievate k ochrane životného prostredia.

 Drdlik.cz

V prípade, že máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť, obráťte sa na nás.

Ďakujeme a tešíme sa na Váš nákup.

Martin Drdlík

 

2017

 

Dekoratívne drevené obkladové panely sú inovačný výrobok žiadaný po celom svete, určený pre stenové krytiny. Vyrábané sú z rôznych druhov drevín, v rôznej dĺžke, šírke a hrúbke. Súčastí, ktoré sú skombinované do základu s nádhernou textúrou. Povrch má rôzne odtiene - od šedej po hnedú, od svetlo žltej po čiernu. Niektoré z nich vznikali na slnku, dažďu a vetru sto rokov! Panely pre dokončenie stien sú jedinečný ručne vyrábaný výrobok. Iba niekoľko štvorcových metrov panelov pre stenové krytiny dodá interiéru vašej miestnosti nezabudnuteľný akcent a vytvorí vrelosť a útulnosť.

Komplexné spracovanie starého dreva
Toto spracovanie vyžaduje jasné pochopenie povahy materiálu a tiež profesionalitu, lásku a kreatívny prístup k vykonanej práci! Starostlivosť, trpezlivosť, vytrvalosť a precíznosť tvoria základ vysokej kvality našich výrobkov!

Ručne vyrobený - Starostlivý a presný
Tajomstvo „sily“ starobylého stromu spočíva v jeho húževnatosti! Originálne a nádherné drevené diely by bolo možné vytvoriť iba rukami. Iba našimi rukami môžeme vytriediť tisíc detailov, pritom vybrať najlepšiu kombináciu ornamentov a potom ich zlepiť k sebe!

Zodpovedné lesníctvo
Rešpektovanie a dodržiavanie štandardov vysokej kvality, prijatých po celom svete. Každý z nás si každý deň vyberá, a keď zbadáte výrobky označené FSC®, môžete voliť a pomôcť lesom na našej planéte. Výberom výrobkov s certifikátom FSC® môžete zvoliť dlhodobú budúcnosť pre všetkých z nás.

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

DREVENÉ VÝROBKY PRE DOM A ZÁHRADU


Drevo nás očarilo, a preto sme dreveným výrobkom dali celé srdce. Drevo je prírodný materiál, ktorý sprevádza človeka odnepamäti. Teší nás, že môžeme nadviazať na najlepšie tradíciu drevárskej a stolárskej výroby. Výrobky, ktoré nájdete v našom špecializovanom e-shope, sú vytvárané k praktickému úžitku ľudí, k potešeniu oka a s úctou k prírode. Tvoríme a predávame drevené šindle a drevené štiepané obklady. Nájdete u nás drevený záhradný nábytok, ako sú záhradné súpravy, kreslá, lavice, stoly, ležadlá na záhradu, detský nábytok alebo záhradný nábytok k ohňu.

Vybrať si môžete z bohatej škály drevených doplnkov a dekorácií na záhradu, či už ide o drevené kvetináče, fúriky, kolieska alebo rebriniaky. Popri tom sme pre vás pripravili aj drevené vtáčie búdky, psie búdy alebo záhradné altány a drevorezby. Garantujeme vám vysokú kvalitu dreveného nábytku, dlhú životnosť a odolnosť: Thermowood. Kúpte si už dnes na svoju záhradu krásny a originálny kus dreveného nábytku a spríjemnite si jedinečné chvíľky, ktoré trávite vonku.