Powered by Smartsupp

Drevený dlabaný žľab

Drevený dlabaný žľab

Kód produktu: DDS/14
Výrobca: Drdlík
Cena dopravy

Cena za 1 bežný meter. Presné dĺžky a počty kusov je nutné špecifikovať v objednávke. Máme na výber z dvoch druhov opracovania: ručné opracovanie a strojové opracovanie. Pozri. ukážka na fotkách.

Drevený dlabaný žľab je výnimočný v mnohých ohľadoch. Už len z popisu jeho výroby tušíte, že je nutné dodržať presne daný postup, ktorý trvá vyše pol roka. Výroba je teda časovo náročná, ale čakať sa oplatí. Takto vytvorený odkvap má vlastnosti, ktoré môžu iné odkvapy len ťažko ponúknuť.Více informací

Dostupnosť
Skladom
Druh dreva
Borovica
Druh dreva
Smrek

Drevený žľab

Drevený žľab je tradičným prvkom stavieb , ktorý slúži na zber a odvádzanie dažďovej vody z plôch striech. Vyrába sa z dreva, najmä z mäkkého dreva ako smrek alebo borovica. Drevené žľaby sa používajú predovšetkým pri historických budovách, zruboch a zruboch, ale tiež sa často používajú pri nových stavbách, ktoré majú rustikálny vzhľad.

Výroba dreveného žľabu spočíva v postupnom spracovaní dreva. Najprv sa drevo očistí od kôry, konárov a potom sa vydlabe. Konečná podoba dreveného žľabu sa ďalej upravuje zaobstaraním a povrchovou úpravou, napríklad impregnáciou alebo náterom. To zaistí dlhú životnosť a dobre vzdoruje aj vplyvom počasia a rozmarom prírody.

Drevené žľaby majú mnoho výhod. Sú ekologické a esteticky príjemné, ľahko sa opravujú a môžu byť ľahko upravené podľa potrieb stavebného projektu. Navyše majú dobré vlastnosti na spracovanie a inštaláciu.

 

Ručne alebo strojovo opracovaný drevený žľab

Špecifikácia:

 • Smreková guľatina (borovica)
 • Dĺžky 2 - 5 m
 • Priemer 100 – 180 mm
 • Cena za 1 bežný meter

 

Vhodné pre krytiny:

 • Plastový šindeľ EUREKO DDS II
 • EUREKO MODERNA
 • Drevený šindeľ valašský
 • Drevený šindeľ alpský

 

Údržba dreveného žľabu zahŕňa nasledujúce kroky:

 1. Očistenie žľabu: Pred akýmkoľvek náterom musí byť žľab dôkladne očistený. Použite drôtenku alebo oceľovú kefu na odstránenie zvyškov špiny, prachu a povrchového náteru.
 2. Máčanie (náter) v Bochemite QB Profi: Bochemit QB Profi je špeciálny prostriedok na impregnáciu dreva, ktorý zlepšuje jeho odolnosť proti vode a hubám. Nechajte žľab máčať v Bochemite QB Profi podľa návodu na obale.
 3. Prvý náter Karbolineum Extra: Po impregnácii nechajte žľab úplne vyschnúť. Potom naneste prvú vrstvu Karbolineum Extra pomocou štetca alebo valca. Karbolineum Extra chráni drevo pred hnilobou, plesňou a vodou.
 4. Druhý náter Karbolineum Extra: Po vysušení prvého náteru naneste druhú vrstvu Karbolineum Extra. Tento krok zaisťuje dokonalú ochranu dreva.
 5. Vnútro žľabu: Ak chcete ochrániť aj vnútro žľabu, môžete ho natrieť Gumo asfaltom. Gumo asfalt vytvára vodotesnú vrstvu a chráni drevo pred vlhkosťou.

Je dôležité, aby bol žľab po každej údržbe dôkladne vysušený. Dbajte na to, aby bol pri údržbe dodržaný návod na použitie jednotlivých prostriedkov a výrobkov. Údržba dreveného žľabu by mala byť vykonávaná pravidelne, aby bol žľab chránený pred poškodením a predčasným opotrebovaním.

 

Hrubé nečistoty vo vnútri žľabu , ako sú lístie, môžu spôsobiť upchatie dreveného žľabu, čo môže viesť k hromadeniu vody a poškodeniu dreva a nižšej životnosti. Preto je dôležité pravidelne čistiť žľab od hrubých nečistôt. Nasledujúce kroky môžu pomôcť:

 1. Ručné odstránenie nečistôt: Ak sa na žľabe hromadia hrubé nečistoty, ako sú lístie, môžete ich ručne odstrániť pomocou lopatky a oceľovej kefy. Odstraňujte nečistoty opatrne, aby nedošlo k poškodeniu dreva.
 2. Odporúčame následne nechať vyschnúť a natrieť.

 

Montáž dreveného žľabu:

 • U dreveného žľabu robte väčší spád, než sa robí pri plechových či plastových žľabov
 • Konce možno vždy opracovať a zúžiť na požadovaný stupeň
 • Spoj je možné opracovať tak, aby žľaby do seba čo najviac zapadali. Ak do seba nezapadajú, v žiadnom prípade to nevadí, stačí spojiť spoj na háku, kde spoj nie je viditeľný.
 • Pri montáži dreveného žľabu je dôležité dodržať správny postup a zabezpečiť, aby mal žľab správny sklon. Pravidelná údržba žľabu je tiež kľúčom k jeho dlhej životnosti.

Inštalácia žľabu do studne

 • Ak chcete použiť žľab ako prívod alebo odvod vody zo studne, odporúčame umiestniť žľab na štrkové lôžko, aby lepšie odvádzal podzemnú vodu.
 • Ako úpravu možno žľab opáliť
 • Natieranie nie je v tomto prípade vhodné kvôli znečisteniu vody

Je dôležité dodržiavať správny postup pri montáži dreveného žľabu a zaistiť, aby žľab mal správny sklon. Pravidelná údržba žľabu je tiež kľúčová pre jeho dlhodobú životnosť .

Drevený žľab

Parametry
Druh dreva BorovicaSmrek
Povrchová úprava Broušený - bez povrch. úpravy
Výrobca Drdlík

Nenašli ste odpoveď?

Pondělí až sobota od 7:00 - 17:00
Do 2 pracovních dnů odpovíme
Katarína Vám rada poradí!
Opýtajte sa

Realizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabuRealizácia dreveného dláždeného žľabu

Aký je správny postup inštalácie žľabu do studne?

 • Ak chcete použiť žľab ako prívod alebo odvod vody zo studne, odporúčame umiestniť žľab na štrkové lôžko, aby lepšie odvádzal podzemnú vodu.
 • Ako úpravu možno žľab opáliť
 • Natieranie nie je v tomto prípade vhodné kvôli znečisteniu vody

Vlastnú značku dopĺňame týmito výrobcami

Naposledy navštívené

Zdieľajte a získajte odmenu

Nakúpili ste u nás naše výrobky a už máte hotovo? Začnite nás sledovať na instagrame a pochváľte sa vašou realizáciou s hashtagem #instagramdrdlik. Získate od nás odmenu!