Kontakty

Martin Drdlík
+420 732 583 503 (Po-Pá 7:00-14:00)

Česká republika   

 

 

Overené našimi zákazníkmi

Boli sme s drevorezbou nadmieru spokojní. Krásne vyrobená. Skláňame klobúk pred majstrom rezbárom. Ďakujeme. S pozdravom Bártovičovci.


Ďakujem za pekné drevené obklady .... sú nádherné !!! Petra
 

dobrá cena, kvalitný tovar, ochota, mínus že majú všetko na zákazku, inak odporúčam. Rado

 

Spoľahlivosť, odporúčam. Roman K.

 

 

              

   

foto galerie

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Vyrábame drevené štiepané šindle tradičnou technológiou

Skúsený šindliar spozná, či je strom vhodný na výrobu šindľa.

 

Drevo na šindle

Drevené šindle sa vyrábajú z vysokokvalitných, dôkladne vyberaných, pomaly rastúcich stromov s vysokou hustotou letokruhov bez náznaku krútenia sa, teda rovnobežné alebo doľava krútivé. Stromy krútiace sa doprava nie sú vhodné na výrobu šindľov. Pomalý rast a vysoká nadmorská výška zaručujú väčšiu hustotu dreva, ktoré dobre odoláva poveternostným vplyvom. Najprv si vyberáme stromy priamo v lese, ,,tzv. na stojáka“, kde oko skúseného šindliara spozná, či bude strom vhodný na šindeľ. Máme to šťastie, že v našom okolí sa nachádzajú lesy pána grófa Kinského, v nadmorskej výške 700 m, kde je veľmi dobré drevo na šindeľ. Stromy na výrobu šindľa si nechávame sťať v zimných mesiacoch, keď sú stromy bez miazgy. Kupujeme prvých 5 metrov od pňa (tzv. odenkový kus), kde je drevo bez uzlov. Ide o najlepšiu a najkvalitnejšiu časť stromu (tzv. výber) a tomu zodpovedá aj cena. Následne sa odvezie k nám na skládku dreva, kde sa skladuje neodkôrnené.

  dřevěný šindel, drdlík

 

dřevěné šindele, drdlík

Šindeľ drevený sa vždy vyrábal zo smrekového a jedľového dreva. V posledných rokoch stúpa záujem o smrekovcové drevo, ktoré je dosť smolnaté s obsahom silíc, a tým je i odolnejšie proti poveternostným vplyvom ako smrekové drevo.

 

Tatranský šindeľ – NA PERO A DRÁŽKU

– smrek alebo smrekovec

Alpský šindeľ

– smrekovec

dŘEVĚNÝ ŠINDEL ŠTÍPANÝ VALAŠSKÝ, DRDLIK

šindel modřínový alpský, drdlík

Dřevěný šindel štípaný

3indel modřínový alpský

 

 

Štiepaný a ručne strúhaný šindeľ

Šindle vyrábame tradičnou technológiou – štiepaním a následným ručným opracovaním (strúhaním). Vyrábame v prvotriednej kvalite, čo je doložené CERTIFIKÁTOM (stavebné technické osvedčenie). Pri tomto tradičnom postupe nedochádza na rozdiel od rezaných šindľov k narušeniu drevných vláken, a preto sa štiepané šindle vyznačujú veľkou pevnosťou a dlhou životnosťou.

 

  VÝROBA DŘEVĚNÉHO ŠINDELE, DRDLIK  ukázka šindele drdlik

 

Smrekovú guľatinu s priemerom 25 až 55 cm si narežeme na kláty v dĺžkach 52 cm, niekedy aj 62 cm. Pri smrekovci odštiepime beľ. Kláty sa rozštiepia na štvrtiny, ktoré sa ďalej štiepu na jednotlivé doštičky s hrúbkou cca 2,3 cm a šírkou 5 – 15 cm. Pre lepšiu predstavu, vyzerá to, ako keď rozkrájate tortu. Štiepa sa ručne alebo na špeciálne upravenej štiepačke.

Drdlík- výroba dřevěného šindele z kmene

Štiepaním nedochádza k prerušeniu drevných vláken, čo je dôležité pre nemožnosť vzlínania vody do šindľa, pre rýchly odtok vody po vláknach zo strechy a, samozrejme, tiež pre trvanlivosť šindľa. Preto je i sklon strechy s dreveným šindľom veľmi dôležitý. Dá sa povedať, že čím väčší sklon (od 45° a viac), tým dlhšia životnosť.

Poříz na dřevěné šindele valašské, drdlik

Potom sa šindle upravujú na špeciálnom stolárskom zveráku nazývanom strýčko, dedko, koza a inak podľa oblastí. Doštička sa doň upne, pridržiava jednou nohou a upravuje, strúha obojručným nožom.  Povrch sa jemne upraví, zrovnajú sa prípadné nepravidelnosti, a hlavne sa vytvaruje pero. Obojručný nôž musí byť dokonale nabrúsený, aby dobre rezal vlákna a zostal po ňom hladký povrch. Vždy sa pracuje s čerstvým drevom, ktoré má lepšiu štiepateľnosť a lepšie sa strúha. Ako posledná sa vyfrézuje drážka do boku šindľa.

 

    DŘEVĚNÝ ŠINDEL VALAŠSKÝ, DRDLIK  DŘEVĚNÉ ŠINDELE, DRDLIK  DREVENÝ ŠINDEL, DRDLIKštípaný šindel drdlík 

 

Sušenie a balenie šindľa

Vyrobený šindeľ sa naukladá pod strechou do stohov, kde sa nechá vyschnúť cca 1 – 3 mesiace. Potom sa zabalí do okrúhleho balíka po 1 m² (dvojité kladenie, 4 bm). Skosený šindeľ sa balí do balíkov po 50 kusoch.

 

Šindle vyrábame na zákazku, ale i napriek tomu býva niekedy niečo navyše – pokiaľ ide o aktuálne skladové množstvo a aktuálnu cenu, prosím, kontaktujte nás. Urobíme vám rozpočet ZADARMO ….. viac

dřevěné šindele štípaný sušení v hráních, drdlik  dřevěný šindel valašský, drdlík  dřevěný šindele valašský skladování  šindele dřevěné, drdlík

     

 

Rozmery a použitie šindľa

rozměry dřevěného šindele, drdlík

 

 

Dřevěný šindel rovný, drdlik

Najbežnejšie rozmery dreveného šindľa, typ valašský (perodrážkou):

-          Rovný šindeľ

-          Kónický šindeľ

 

Kónický šindeľ, takzvaný nárožný alebo ,,kosák“, na pokrývanie nároží a žľabov.

dřevěný šindel konický, drdlik

 

TYP

DĹŽKA

ŠÍRKA

HRÚBKA

BALENIE

POUŽITIE

50 rovný

50 cm

5 – 15 cm

18 – 22 mm

4 bm

Základná šablóna – rovné časti strechy

40 rovný

40 cm

 5 – 15 cm

18 – 22 mm

4 bm

Ukončenie hrebeňa, altánky, prístrešky

30 rovný

30 cm

5 – 15 cm

18 – 22 mm

4 bm

Založenie strechy, ukončenie hrebeňa, altánky, prístrešky

50 kónický

50 cm

5 – 15 cm

18 – 22 mm

50 ks

Žľaby, nárožia, volské oká, vežičky

60 kónický

60 cm

5 – 15 cm

18 – 22 mm

50 ks

Žľaby, nárožia, volské oká, vežičky

 

V prípade záväznej objednávky je možné vyrobiť nový šindeľ priamo podľa pôvodného šindľa, prípadne podľa vášho zadania.

 

TYPY ŠINDĽOV

Šindeľ môžeme rozdeliť podľa spôsobu výroby na štiepaný a rezaný a podľa tvaru na valašský a alpský.

- Alpský šindeľ sa vyrába predovšetkým zo smrekovcového dreva štiepaním. Nemá pero a drážku, kladie sa v dvoch alebo troch vrstvách. V alpských krajinách (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko) sa používa na strechy i fasády.

- Tatranský šindeľ sa líši od alpského tým, že má na jednej strane vykrojenú drážku a na druhej je skosený do úzkej čepele, ktorá zapadá do drážky vedľajšieho šindľa. Vyrába sa spravidla zo smrekového, menej často zo smrekovcového alebo iného dreva. Výroba zahŕňa vysoký podiel ručnej práce. Valašský šindeľ je možné použiť tak na strechy, ako aj na steny. Fasády chránené šindľom majú vysokú odolnosť proti silnému vetru a bočnému dažďu. Z tohto dôvodu sa často montujú na horské chaty. Pri renovácii starých chalúp chránia pôvodnú konštrukciu a zároveň umožňujú stavbe dýchať.

- Štiepaný šindeľ Tradičným ručným štiepaním šindľov nedochádza k prerušeniu drevných vláken. Drevo štiepané po vláknach má hladký uzavretý povrch, čo je základný predpoklad na to, aby šindeľ nesal vodu a vaša strecha vydržala čo najdlhšie.

- Rezaný šindeľ Pri výrobe rezaných šindľov je štiepanie klátov nahradené rezaním. Výroba rezaných šindľov je rýchlejšia a lacnejšia. Rezaním však dochádza k prerušeniu drevných vláken, takže takto vyrobený šindeľ má oveľa kratšiu životnosť než tradičný štiepaný.

- Ako spoznáte rezaný a hobľovaný šindeľ? Plocha rezaného šindľa je hrubá od pretrhnutých vláken. Takýto šindeľ býva následne opracovaný hobľovaním alebo frézovaním, potom sú na jeho povrchu viditeľné stopy (vlnky) po týchto činnostiach. Keďže plochy takéhoto šindľa môžu byť opracované dohladka a šindeľ pôsobí dokonalým dojmom, prerušené drevné vlákna vsakujú vodu a znižujú životnosť strechy.

 

Životnosť

Životnosť vašej šindľovej strechy je ovplyvnená kvalitou šindľov (štiepanie a hustota dreva), ich dostatočnou impregnáciou, odborným položením, sklonom strechy, ochranným olejovým náterom a mechanickým očistením (kefkovaním, prípadne tlakovou vodou), výmenou zlých šindľov. Všetko spadá do pravidelnej údržby šindľa (každé 3 – 5 rokov). Takto udržovaný a ošetrovaný šindeľ vydrží na vašej streche 50 až 80 rokov.

 

Náter šindľa

Po položení na strechu je ,,vždy nutné“ šindeľ natrieť. Najdôležitejšie je chrániť šindeľ pred slnkom a dažďom. ….. viac

 

Kladenie šindľa

Na vaše prianie zaistíme položenie šindľa. Jednoduché krytie používame napríklad pre stodoly, rôzne prístrešky, strešné altánky. Dvojité krytie s presahom je vhodné pre obytné stavby ….. viac

Na všetky výrobky (s montážou) preto poskytujeme 10-ročnú záruku.

 

Neváhajte nás kontaktovať a spýtajte sa na čokoľvek na telefónnom čísle: +420 608 87 28 27 alebo na e-mailovej adrese: info@drdlik.sk, kde vám veľmi radi odpovieme na vaše otázky.

 

Ďakujeme za vašu priazeň.

Váš tím Drdlík

Zákaznícky servis:
Cenník plastových šindľov EUREKOCenník drevených šindľov a kalkulácia strechyKontakt

Naše výrobky:
Drevený šindeľPlastový šindeľ EUREKODrevené obklady na stenu - Drevený zahradný nábytok

Čo takto zľava 3 % na Váš budúci nákup?
Novinky Vám pošlem maximálne 1 x mesačne a žiadny spam. Sľubujem! Prihláste sa, aby ste mali prehľad o najnovších ponukách.

wodewa drevené obklady na stenu drdlik

drdlik

Staňte sa naším fanúšikom  instagram drdlik

Sledujte nás na Instagramu a pochváľte sa !  #instagramdrdlik

fotogalerie dřevěné obklady na zeď drdlik

   Trvalá udržateľnosť

             drdlik                                      

Informačná povinnosť  ¦  Ochrana osobných údajov ¦  Právo na odstúpenie od zmluvy ¦  Všeobecné obchodné podmienky ¦  Mapa stránek

Copyright © DRDLIK.sk 2015 - 2021. Všetky práva vyhradené.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

TO JSME MY

Drdlík šindelárna- výroba šindle, drevených obkladov na stenu, plastový Šindel EUREKO

Kontakty
Logo
Martin Drdlík
(Po-Pá 7:00-14:00)
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.
Copyright © DRDLIK.sk 2015 - 2021. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk